Jak wygląda lato w Jarosławcu w sezonie Państwo mogą zapytać. Śpieszymy z odpowiedzią

Nasza miejscowość jest położona nad morzem w województwie zachodniopomorskim między takimi kurortami jak Ustka a Darłowo . Nasz region  jest najbardziej wysunięty linią brzegową w głąb morza, tak więc o tej porze roku przeżywa napływ turystów z wielu części kraju. Na tę okazję otwierane są różne sklepiki, restauracje, hotele nad morzem dla dzieci i wiele innych – mieścina tętni życiem. Można kupić pamiątki z kolorowych jarmarków, zjeść pyszną rybkę i rozkoszować się słońcem, szeroką plażą znaną w całej Polsce, przyrównywaną do dubajskiego piaszczystego brzegu. Zabawy jest bez liku w myśl zasady: wino, muzyka i śpiew.

            Jarosławiec jest  dostosowany do ruchu turystycznego tzn. posiadamy informację turystyczną, dobrze zorganizowaną bazę noclegową, transport lokalny z Darłowa oraz Sławna, jest duża dostępność bankomatów, poczta. Budynek szkoły udostępnia boisko do gry w piłkę nożną oraz koszykówkę Otwarta jest wtedy szkółka wodna, gdzie można nauczyć się sportów wodnych pod okiem instruktora, nie zabraknie także w okolicach hotelu z aquaparkiem nad morzem bałtyckim.

  Liczne atrakcje czekają za rogiem: Labirynt luster, Muzeum bursztynu, Latarnia morska, Kraina papug, Motylarnia, park linowy Ju-huu, Aquapark, Szlak dużych ryb, galeria rybacka, stajnia koni Horyzont, przejażdżka ciuchcią, Mini golf. Można popłynąć w rejs lokalnym stateczkiem oraz postrzelać w lesie kulkami od paintball-a. Wypożyczalnie sprzętu są ogólnie dostępne, można wypożyczyć: sprzęt wodny, rowery, hulajnogi elektryczne i różne tym podobne. Dodatkową atrakcją są dwa jeziora: Wicko oraz Kopań, gdzie można wędkować oraz uprawiać sporty wodne.

           Nie zapominajmy o imprezach, które w tym czasie się odbywają: Międzynarodowy bieg po plaży, Kino na leżakach, Święto kolorów, Plażowe budowanie zamków w piasku, Mistrzostwa Polski w Ratownictwie wodnym oraz windsurfingu, Jarmark wakacyjny, Rajdy rowerowe, Puchar Polski w Nord Walking-u, a także wszelakiego rodzaju koncerty i teatrzyki. Oprócz imprez organizowanych ogólnodostępnych jest możliwość zorganizowania wesele nad morzem, sylwester nad morzem, oraz inne okazje i święta.

Jadąc wzdłuż plaży można  natknąć się na ciekawe miejsca do odwiedzenia tzn.: Przystań kutrów rybackich, stalowa wieżyczka „Jarosławiecki buczek”, klify, a także Pas startowy przy Jarosławcu. Dla osób szukających architektonicznych wrażeń również coś specjalnego: neoromański Kościół w Rusinowie, dwór oraz budynek bramny w Zaleskim i późnogotycki  kościół w Łącku. U nas na pewno znajdziesz wakacje nad morzem all inclusive.