Niezbędnik na basenie – co zabrać ze sobą na basen .

Już nie od dzisiaj wiemy , że basen genialnie wpływa na nasze całe ciało ! Nie tylko wzmacnia nasze mięśnie i płuca ale również wysmukla naszą sylwetkę. Ruch w wodzie jest zalecany wszystkim!Co więc warto zabrać ze sobą na basen ? Co musi znaleźć się w torbie / plecaku ?Zdradzę Wam kilka podstawowych wskazówek :

1.       Najważniejszy jest nasz strój : dopasowany do własnych potrzeb i upodobań. Gdy wyjeżdżamy do hotelu z aquaparkiem nad morzem i stawiamy na aktywny trening to polecam wygodny ,niekrępujący ruchów  jednoczęściowy strój kąpielowy dla Pań , a  dla Panów – kąpielówki . Najważniejsze aby nasz strój przylegał do ciała , był prosty i praktyczny . Jeżeli już zdecydowaliśmy się na strój kąpielowy , zwróćmy uwagę na materiał . Liczy się przecież jakość , prawda ? Materiał powinien być rozciągliwy , tak aby idealnie przylegał do naszego ciała . I co ważne materiał powinien być odpowiednio odporny na działania chloru.

2.        Zmienne obuwie -Klapki : odpowiednio dobrane klapki pełnią bardzo ważną rolę na basenie . Jeżeli chcemy zachować odpowiednią higienę czy to w przebieralni czy to pod prysznicem to muszą one znaleźć się w naszej torbie czy plecaku, szczególnie gdy czas spędzamy z podopiecznymi w aquaparku dla dzieci.  Klapki wykluczają również poślizgnięcie się na śliskiej nawierzchni .  Klapki powinny być lekkie i z żłobioną podeszwą –tak aby gwarantowały nam odpowiednią przyczepność .

3.        Czepek : odpowiednio dobrany czepek chroni przez szkodliwym dla naszych włosów oraz skóry chlorem a także chroni włosy przed zmoczeniem . Szczególnie polecam to Panią z długimi włosami . Czepki są wykonane z różnych materiałów : np. silikonowe , lateksowe poliestrowe itp.  Wybierając czepek –każdy powinien dostosować wybór pod swoje potrzeby. Jeśli zapomnimy czepka z domu, zazwyczaj są do zakupu w aquaparku.

4.   Ręcznik : Najlepiej sprawdza się duży i szybkoschnący wykonany z mikrofibry ( jest lekki i nie sprawia obciążenia w naszej torbie ) Ważna jest jeszcze reklamówka , czy worek na mokre rzeczy, zwłaszcza w hotelu z basenem zewnętrznym.

5.       Akcesoria do pływania nie są obowiązkowe , ale sprawiają , że nasze pływanie i czas na basenie można urozmaicić : Najczęściej spotykane to : okulary pływackie , które poprawiają komfort pływania . Szczególnie polecane osobą wrażliwym . Okulary zapobiegają przed podrażnieniami . Wybierając okulary musimy pamiętać aby odpowiednio dobrać rozmiar . Odpowiednie dociśnięte okulary , które przylegają do twarzy sprawią , że nasze pływanie będzie przyjemne i komfortowe .

Deska do pływania : Często wybierana przez osoby , które zaczynają swoją przygodę z wodą – lub dla osób lubiących czuć się „pewnie” – czując się przy tym komfortowo.

Zacisk – zacisk jest idealny dla osób, które nie lubią jak woda dostaje nam się do nosa.

6.   Kosmetyczka :  Najważniejszy jest żel pod prysznic – po wyjściu z basenu musimy dokładnie umyć i spłukać pozostałości naszego chloru

7.   Jedzenie / woda . Ważne jest aby po wyjściu z basenu uzupełnić płyny i coś przekąsić . Każdy pewnie słyszał , że woda wyciąga z nas wszystko . Wychodząc z basenu odczuwamy natychmiastowy głód . Warto więc wrzucić do naszej torby jakiegoś batona , czekoladę , jabłko czy banana. Warto zatem pomyśleć o hotelu nad morzem all inclusive.

Pamiętajmy , że taki intensywny trening na basenie pomoże nam spalić nawet do 500 kalorii.