Karta? Gotówka? Przelew?

Bardzo często zadajemy sobie pytanie GDZIE? JAK? KIEDY? zarezerwować czy też zapłacić za hotel nad morzem?  

Klienci zastanawiają się czy rezerwacji dokonać przez stronę hotelu nad morzem, biuro podróży czy portale rezerwacyjne? Jest bardzo dużo ofert na polskim rynku . W większości hoteli nad morzem akceptowane są trzy formy płatności gotówka , przelew czy tez płatność kartą kredytową . Dokonując rezerwacji przez biura  podróży i portale rezerwacyjne musimy się liczyć z tym że pośrednik do kosztu pobytu dolicza prowizje dla siebie .

Przeważnie wszystkie hotele nad morzem zachęcają do bezpośredniego kontaktu z konsultantem i rezerwacji telefonicznej. Obecnie w  większości hoteli wymagany jest zadatek minimum  30 procent  wartości pobytu płatny w ciągu do 7 dni od dnia rezerwacji , chyba że jest to bardzo bliski termin przyjazdu gości na pobyt, wówczas hotel może poprosić o natychmiastowy przelew lub opłatę kartą ,aby zagwarantować klientom pokój wybranych przez nas terminie .

 Co oznacza słowo ZADATEK?   Jest to  płatność bezzwrotna, a jednocześnie umowa, dzięki której każda ze stron zabezpiecza się na wypadek zerwania umowy.  Zaś ZALICZKA Zostaje zwrócona klientowi w takiej samej wysokości w jakiej została wpłacona. Nie daje gwarancji doprowadzenia do finalizacji transakcji, ponieważ każda ze stron może wycofać się w każdej chwili z umowy bez żadnych konsekwencji finansowych.

Hotel nad morzem, w którym dokonaliśmy rezerwacji powinien nas poinformować o warunkach uczestnictwa i  jakie dalsze kroki powinniśmy poczynić po wpłacie zadatku. Przeważnie resztę kwoty wartości pobytu płacimy na miejscu , tak bywa w większości hoteli nad morzem , ale są także hotele nad morzem które proponują całkowitą wpłatę pozostałej kwoty np. w ratach  bądź w całości. W zależności od terminu przyjazdu do hotelu .

W tym przypadku gdy jedziemy  na wymarzone wakacje nad morzem, jest to wygodna forma płatności i  nie musimy zabierać ze sobą znacznej sumy gotówki (co jest ryzykowne w tych czasach) czy też płacić na miejscu kartą . Znacznie to skróci czas zameldowania nas w hotelu gdy pobyt będziemy mieli w całości zapłacony . A wszyscy wiemy, że płatności których dokonujemy kilkadziesiąt razy w ciągu tygodnia zabierają nam mnóstwo czasu . Wiec nie marnujmy go ! Wolne chwile wykorzystajmy na spotkania w rodzinnej atmosferze czy też z przyjaciółmi . Przecież po to przyjeżdżamy , aby odpocząć , zabawić się i zrelaksować.