Z jakim miejscem kojarzy Ci się biały piasek, turkusowa woda i drinki z kolorowymi parasolkami. Francuska riwiera? Karaibskie wyspy? A może Polskie wybrzeże? Tak, w Naszym kraju mamy wiele pięknych plaż, które zachwycą turystów z całego świata. Jedną wartą odnotowania jest sztuczna plaża w Jarosławcu, w zachodniopomorskim. Jest to miejscowość licząca bardzo dużą popularnością. Krajobraz miejscowości przeważa barwna roślinność a pomiędzy nimi zabytki, wiele atrakcji, Aquapark, resorty, domki oraz hotel nad morzem.

Miejscowość została ochrzczona ‘polskim Dubajem’ jedna z najczystszych plaż w Polsce, której budowę rozpoczęto w 2016 roku. Projekt ten pochłonął 160 milionów złotych, ale rezultat zapiera dech w piersiach. Jest to najczęściej wybierana plaża przez Polaków, a wraz z tym cieszą się tu przyjazdy wakacje all inclusive polska.

Licząca sobie 5 hektarów czyli 50 tysięcy metrów kwadratowych jest to największa sztuczna plaża w Europie. Żeby móc wyobrazić sobie ogrom tego przedsięwzięcia można to porównać do 2500 kortów tenisowych po, których biega Iga Świątek czy siedmiu boisk na których Robert Lewandowski strzela gole. Znajduje się tu tak wiele miejsca, że bez problemu znajdziemy miejsce na leżaki, ręczniki czy parawany. Jarosławiec to najbardziej przyjazna wioska na wakacje z dziećmi nad morzem.

Na terenie rodzinnego ‘Dubaju’ znajdziemy klify dla aktywniejszych spacerowiczów. Na plaży znajduje się też XVII wieczna latarnia morska otwarta dla turystów, która znajduje się w rejestrze polskich zabytków. Z jej balkonu rozpościera się piękny widok na Polskie morze. Mówiąc już o zdrowiu warto wspomnieć tu o Jodzie który wdychamy. Uciekając od smogu z miast jest to rarytas nad polskim morzem. Dzięki takim witaminom odbywają się turnusy rehabilitacyjne nad morzem z basenem .

Niedaleko znajdziemy też muzeum bursztynu, słynnej atrakcji w regionie. Czy więc warto lecieć kilka godzin samolotem by rozkoszować się plażą jak z widokówki? Zdecydowanie lepszą propozycją jest przyjechanie do Jarosławca! Zapraszamy!