Długie zimowe wieczory, mała ilość słońca w ciągu dnia i sezon grypowy sprawiły, że każdy z nas zmaga się z lepszym i gorszym nastrojem, na co dzień. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, w okresie jesienno-zimowym do naszego organizmu dociera mniej witaminy D, a długie wieczory sprzyjają rozmyślaniu o niepowodzeniach i napawają nas smutkiem.

Trzeba jednak pobudzić nasze ciało na wiosnę i wyjść ze snu zimowego. Znaleźć sposoby jak radzić sobie z przesileniem wiosennym i zmotywować się do działania. Oto kilka z nich!

Lista zadań na cały dzień

Zacznij od zaplanowania swojego dnia, to pozwoli Ci zmotywować się do działania. Plan dnia niesie ze sobą wiele korzyści. Myślenie zadaniowe sprawia, że skupiasz się tylko na bieżącym zadaniu. Dodanie do listy przyjemnych poleceń sprawi, że z pozytywnym nastawieniem będziesz na nie czekać, a satysfakcja z wykonywanych działań napełni cię dumą z samego siebie.

Sport i zajęcia ruchowe

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści. Już 30 minut nieprzerwanego ruchu powoduje, że nasz mózg wytwarza hormony szczęścia, a skupienie się na wykonywanej czynności pozwala uwolnić umysł od natarczywych myśli. Dodatkowo kilka serii ćwiczeń tygodniowo poprawi wygląd naszej sylwetki przed nadchodzącym okresem letnim. Świetnym pomysłem jest również zapisanie się na zajęcia grupowe, na przykład z tańca. Wspólnie spędzony czas z pozytywnymi ludźmi na pewno zmotywuje cię do działania i poprawi samopoczucie.

Weekendowy wyjazd

Zmiana otoczenia i chwila relaksu to świetny sposób na regenerację po zimie i przezwyciężenie przesilenia wiosennego. Spontaniczny wypad do spa nad morzem to idealny czas na naładowanie baterii.  Kilka dni odpoczynku pozwoli ci uniknąć stresujących sytuacji, a idealnym zwieńczeniem tego czasu będzie pójście na masaż gorącą czekoladą i skorzystanie ze Strefy Wellness.

Domowe SPA

Jeśli wyjazd do ekskluzywnego hotelu nad morzem nie jest dla ciebie, zorganizuj sobie kilka zabiegów pielęgnacyjnych w zaciszu domowym. Nasza skóra po zimie jest przesuszona, więc świetnym rozwiązaniem będzie peeling całego ciała.  Wiosna to doskonały czas na zadbanie o nasze włosy, które już wystarczająco długo były ugniatane przez wełniane czapki. Maseczka z miodu, jajka i oleju kokosowego świetnie się sprawdzi.