Trening , relaks, wyciszenie po ciężkim tygodniu pracy. W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu. Siłownia, sala treningowa, Aquapark, indywidualne zajęcia z trenerem, każdy znajdzie cos dla siebie. Jedni wybiorą intensywny trening na basenie, inni  wyciszenie i relaks w Strefie Wellness. Połączenie tych dwóch przyjemności to świetny pomysł. Musimy jednak pamiętać o kilku zasadach korzystania z sauny i basenu. Odpowiednia kolejność działań jest istotna dla naszego samopoczucia i zdrowia.

Jeśli decydujesz się na intensywny trening w basenie, po którym  chciałbyś zaznać relaksu w saunie, oto kilka zasad jak bezpiecznie i z rozsądkiem wykonać te czynności:

  1. TRENINGU NA BASENIE.

Wyczerpujący  trening na basenie niesie ze sobą wiele korzyści. Oprócz pozbycia się zbędnych kalorii sprawi, że nasze ciało rozgrzeje się, wzmocnią się kości oraz serce, a nasz kręgosłup się wzmocni. Po godzinnych zajęciach aqua aerobiku lub przepłynięciu kilku długości basenu zrób sobie krótką przerwę. Zadbaj o nawodnienie organizmu i uspokój tętno. Po krótkim odpoczynku możesz przejść do relaksu w saunie.

  • RELAKS W SAUNIE.

Przed pójściem do sauny bierzemy prysznic. Następnie dokładnie wycieramy nasze ciało, ponieważ pozostawione na nim krople wody mogą nas poparzyć. Zabieramy ze sobą bawełniany ręczni i butelkę wody. Kiedy już  jesteśmy przygotowani, czas na wyciszenie się i odprężenie po intensywnym treningu. Przebywając w saunie pamiętajmy, aby zachować cisze i nie przeszkadzać innym użytkownikom. Już po kilku minutach nasze mięśnie się rozluźniają, a my poczujemy odprężenie. Pod wpływem  wysokiej temperatury nasz organizm wytwarza endorfiny, potocznie nazywane hormonami szczęścia, dzięki nim nasz nastrój jest dużo lepszy. Po zakończeniu relaksu w saunie ważne jest, aby schłodzić nasze ciała. Studzenie zaczynamy od stóp i powoli przechodzimy coraz wyżej , na końcu mocząc głowę .Jeśli Twoje ciało jest już ostudzone udaj się do strefy odpoczynku, pamiętaj o uzupełnieniu płynów w organizmie.

Wizyty w saunie nie powinny być częstsze niż dwa razy w tygodniu. Maksymalny czas pobytu w saunie to 15minut dla osób zaawansowanych.