RODZAJ TWOJEJ CERY JEST WAŻNY

Najważniejsze jest określenie rodzaju i potrzeb naszej skóry. Będzie to jedyny niszowy pulpit nawigacyjny, którym  powinniśmy się kierować przy wyborze produktów do pielęgnacji skóry. Jeśli sami mamy z tym problemy, powinniśmy udać się do specjalisty w spa plażowym, który  nie tylko określi rodzaj naszej skóry, ale także doradzi nam konkretne produkty. Wiele badań wykazało, że geny mają największy wpływ na typ skóry. Dlatego nie możesz na stałe zmienić rodzaju skóry. Jednak właściwa pielęgnacja skóry jest bardzo cenna, ponieważ wybierając kosmetyki można przezwyciężyć te wady. Odwiedzaj także spa nad morzem by dodatkowo uchronić swoją skrótem w lato przed uv.

PRAWIDŁOWO OCZYSZCZAJ

1. Usuwamy makijaż specjalistycznymi produktami.

 2. I na tym oczyszczenie się nie kończy, bo teraz  jest czas na oczyszczenie. Powinniśmy myć twarz 5 razy dziennie nawet rano wieczorem kiedy tylko możemy szczególnie w lato nawet po wyjściu z Aquaparku czy z morza – pamiętajmy. Wykonujemy je za pomocą pianki, żelu lub  innego przeznaczonego do tego celu preparatu. Nie zapominajmy, że nie tylko nakładając kosmetyk, ale  aby był w pełni skuteczny i skuteczny, konieczne jest delikatne wcieranie go w skórę. Daje nam to pewność, że każdy zakamarek naszej twarzy zostanie dokładnie oczyszczony z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, a nasze skaleczenia będą naprawdę czyste.

 3. Opłucz i osusz skórę. Jest to często pomijana i niedoceniana część rutynowej pielęgnacji skóry, a jest to bardzo ważne. W efekcie przywracamy skórze prawidłowe pH oraz zmiękczamy naskórek, przygotowując go do kolejnego etapu pielęgnacji. Dobrze dobrany tonik jest nie mniej ważny niż idealny krem, ponieważ utrzymuje się na skórze, a także ma pewne właściwości pielęgnacyjne. Konieczne jest poczekanie, aż całkowicie się wchłonie.

  4. Udało nam się zdobyć nasze magiczne lody. Tutaj ważny jest umiar, a nie przesada. Bierzemy tylko taką ilość kremu, jaką wchłania nasza skóra. W takim przypadku nadmiar może być szkodliwy i sprawić, że nasza skóra będzie lepka i brudna. Gruba szpachlówka nigdy  nie działa i pamiętaj o tym.

CO JESZCZE ZROBIĆ DLA SWOJEJ TWARZY?

Tak kompleksowy zabieg nie zastąpi  wizyty w profesjonalnym SPA nad Bałtykiem, ale z pewnością znacząco poprawi kondycję naszej skóry i zdrowia. Pomyśl także o pielęgnacji dostosowanej do okoliczności i pór roku. Podobnie jak  w przypadku garderoby, inaczej będziemy się ubierać wychodząc na plażę i w góry. Inaczej przygotowujemy się do pracy i na  randkę. Tych  kilka ścisłych zasad warto powtórzyć i których należy ściśle przestrzegać. Nie są przywilejem, ale absolutną koniecznością.

• Regularne ich ćwiczenie poprawia stan naszej skóry, jednocześnie usuwając martwe komórki naskórka. W domu trzeba je systematycznie przeprowadzać, oczywiście kosmetykiem dedykowanym potrzebom naszej skóry. Jeśli jednak nie mamy  w domu głowicy do peelingu, to należy wybrać metodę peelingu zewnętrznego.