Często zadajemy sobie pytanie, gdzie jesteśmy? jak? gdy? Zarezerwować czy zapłacić za hotel nad morzem? Klienci chcą wiedzieć, czy dokonać rezerwacji przez stronę hotelu, biuro podróży czy portal rezerwacyjny? Na polskim rynku jest wiele ofert. Większość hoteli akceptuje trzy metody płatności: gotówkę, przelew bankowy lub kartę kredytową. Dokonując rezerwacji za pośrednictwem biur podróży i portali rezerwacyjnych musimy liczyć się z tym, że pośrednicy doliczają prowizje do kosztów zakwaterowania. Generalnie wszystkie hotele nad morzem all inclusive zachęcają do bezpośredniego kontaktu z doradcami i rezerwacji telefonicznych. Obecnie większość hoteli wymaga kaucji w wysokości co najmniej 30% wartości pobytu, wpłacanej w ciągu 7 dni od daty rezerwacji, chyba że data zameldowania gościa jest bardzo bliska, hotel może wymagać natychmiastowego przelewu lub płatności kartą kredytową w celu zagwarantowania gość wybiera nasz pokój

Co oznacza słowo sąd? Jest to bezzwrotna płatność i umowa, z której każda ze stron może skorzystać dla własnego bezpieczeństwa w przypadku naruszenia. Zaliczka jest zwracana klientowi w wysokości w momencie wpłaty. Nie gwarantuje to ostateczności transakcji, gdyż każda ze stron może w każdej chwili odstąpić od umowy bez żadnych konsekwencji finansowych. Zarezerwowany przez nas hotel powinien poinformować nas o warunkach uczestnictwa i dalszych krokach, jakie należy podjąć po wpłaceniu zadatku. Zazwyczaj, jak w większości hoteli nad morzem z basenem, pozostałą wartość pobytu płaci się na miejscu, ale są też hotele, które proponują spłatę pozostałej kwoty w całości, np. w ratach lub pełnej płatności. Zależy od daty przyjazdu do hotelu.

W tym przypadku, gdy wyjeżdżamy na wakacje jest to wygodna forma płatności i nie musimy zabierać ze sobą dużej sumy pieniędzy ani płacić mapą na miejsce.

Znacznie to skróci czas zameldowania nas w hotelu gdy pobyt będziemy mieli w całości zapłacony .

A wszyscy wiemy, że wypłaty , które wykonujemy kilkadziesiąt razy tygodniowo, zajmują nam dużo czasu.

Więc nie marnuj tego!